Baner

Wyszukaj na blogu

czwartek, 23 lipca 2015

Tosty francuskie z jagodami

Proste, szybkie i smaczne śniadanie! :)












Składniki:
 
-> 4 bułki grahamki mini ( najlepiej z dnia poprzedniego)
-> 3 jajka
-> 1/3 szklanki mleka
-> 1 łyżeczka miodu ( cukier, słodzik też mogą być)
-> Szczypta cynamonu
->Szczypta soli
-> Masło do smażenia
-> ½ opakowania jogurtu ( naturalny bądź typu greckiego)
-> 100-150g jagód

 Wykonanie:

Jajka rozbijamy w głębokim talerzu. Dodajemy mleko ( jeśli używamy miód to wcześniej rozpuszczamy go mleku), sól, cynamon. Wszystko mieszamy jak do omletu. Bułki ( najlepiej użyć z dnia poprzedniego) kroimy na pół. Maczamy w jajku. Na patelni rozpuszczamy masło. Smażymy z każdej strony około 2-3 minuty na średnim ogniu ( uwaga, aby nie przypalić tostów, gdyż wtedy będą miały posmak goryczy). Patelnia (z roztopionym masłem) musi być bardzo dobrze rozgrzana, aby zapobiec nasiąkaniu tłuszczu przez tosty. Przekładamy na ręcznik papierowy. Dekorujemy łyżką jogurtu, posypujemy jagodami.


poniedziałek, 13 lipca 2015

Fasolowe muffiny w 2 odsłonach.

Przepis na około 10 babeczek.



Składniki:

Ciasto:
1 puszka białej fasoli ( 250g)
4 jajka
20g górskiego kakao
30-35g stewii
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia 

Wierzch: [ 2 wersje]

1)    Tabliczkę czekolady z 70% zawartością kakao rozpuszczamy w kąpieli wodnej z dodatkiem stewii oraz niewielkiej ilości wody, aby otrzymać półpłynna konsystencję.
2)    Około 200g twarogu, który najpierw blendujemy, następnie dodajemy kilka łyżek mleka [ w zależności od gęstości sera], 2 płaskie łyżki stewii, ubijamy do uzyskania konsystencji kremu.

Wykonanie:
Fasolę wysypujemy na durszlak, płuczemy kilkakrotnie po bieżącą wodą, gdy spłynie cały płyn przekładamy do miski. Oddzielamy białka od żółtek, które dodajemy do fasoli, dosypujemy kakao. Wszystko blendujemy na gładką masę. Białka ubijamy na sztywną pianę z dodatkiem stewii.  Przekładamy do masy z fasoli, dodajemy proszek do pieczenia i wszystko mieszamy. Nagrzewamy piekarnik do 180C. Formę na muffinki wykładamy na około ¾ wysokości. Pieczemy przez 18 minut. Wierzch dekorujemy czekoladą lub masą z twarogu. Posypujemy świeżymi, sezonowymi owocami.  
Smacznego!  




czwartek, 9 lipca 2015

Domowe bounty z kaszy jaglanej.

 Domowa wersja znanych batoników bounty :)



Składniki:


-> 250g wiórków kokosowych

-> 1 szklanka kaszy jaglanej

-> 3 szklanki wody

-> 1-2 laski wanilii

-> 1-2 łyżeczki miodu

-> 200g czekolady [ 80% kakao]


 Wykonanie:


Kaszę jaglaną zalewamy 2 szklankami wody i odstawiamy na kilka godzin [ można zostawić na noc]. Po tym czasie kaszę wraz z wodą, która pozostała przekładamy do garnka i dolewamy kolejną szklankę. Gotujemy pod przykryciem, aż niemal cała woda się wchłonie. Ściągamy naczynie, dodajemy wiórki kokosowe, miód oraz ziarna wanilii. Wszystko dokładnie ze sobą mieszamy na jednolitą masę [ można przy użyciu widelca bądź tłuczka do ziemniaków.  Gotową masę przekładamy do kwadratowego bądź prostokątnego naczynia o grubości około 3-4 cm [w  zależności od preferencji].  Wkładamy do lodówki na około 30-45 minut. Pod koniec upływającego czasu rozpuszczamy czekoladę w kąpieli wodnej dodając do czekolady wody, aby uzyskać półpłynną konsystencję. Wyjmujemy naszą masę z lodówki i przekładamy najlepiej na deskę do krojenia. Polewamy wierzch oraz brzegi czekoladą. Wstawiamy do lodówki na około 30 minut, aby stężała czekolada. Następnie w pozostałej czekoladzie maczamy dna naszych batoników. Do lodówki na kolejne 45 minut i gotowe.

Jeśli ktoś lubi bardzo słodkie desery można również posłodzić czekoladę. 





niedziela, 5 lipca 2015

Lekka sałatka z serka wiejskiego – idealna na upalne dni.


Bardzo prosta i smaczna sałatka z serka wiejskiego idealna na upalne dni, gdy żarzące się słońce odbiera nam apetyt! Szybka w przygotowaniu!
  


Składniki:

-> 300 g lekkiego serka wiejskiego
->300-350g pomidorków koktajlowych
-> ½ cytryny
-> 1 łyżka oliwy z oliwek
-> 1 łyżka octu balsamicznego
-> Świeża bazylia
-> Sól, pieprz,

Wykonanie:

Pomidorki dokładnie płuczemy pod bieżącą wodą, przekrawamy na pół. Przekładamy do naczynia, dodajemy świeżą bazylię, oliwę z oliwek, ocet balsamiczny, sól, pieprz oraz sok z połowy cytryny [jeśli ktoś woli mniej kwaśne smaki, można dodać mniej soku]. Dokładnie mieszamy.
 Na dno talerza ścieramy skórkę z połowy cytryny, na nią wylewamy serek wiejski. Przekładamy pomidory z dressingiem. Przed zjedzeniem można dodatkowo schłodzić w lodówce.  Jako dodatek polecam bagietkę z masłem czosnkowym.